Διαγωνισμός παζλ

giobek

Μινώταυρος
συγχαρητηρια κερδισες το μεγαλο δωρο που ειναι πεντακοσια χρυσα
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Έτσι λοιπόν, όπως όλα τα ωραία πράγματα τελειώνουν, έτσι κι αυτός ο διαγωνισμός που πιστεύουμε να σας διασκέδασε, με το μεγάλο δώρο των 500 χρυσών έκλεισε. Συγχαρητήρια σε όλους για τις συμμετοχές σας.
Σε λίγο θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα, για το ποιος κερδίζει τι, στο κεντρικό θέμα της ανακοίωσης του διαγωνισμού. Μετά την ανακοίνωση των νικητών, παρακαλώ τους κερδίζοντες αναμνηστικά, με πμ να μου στείλουν την διεύθυνση στην οποία θέλουν να παραλάβουν το δώρο τους και τους κερδίζοντες τις βελτιώσεις, σε ποιον κόσμο τις θέλουν.[/8ea]
 

DeletedUser15101

Guest
συγχαρητηρια κερδισες το μεγαλο δωρο που ειναι πεντακοσια χρυσα
 

DeletedUser4291

Guest
Καλησπέρα, εφόσον απάντησα πρώτος για τα 500 γιατί τα παίρνει ο κύριος που απάντησε αμέσως μετά από μένα;; Εξηγήστε μου παρακαλώ
 

DeletedUser4291

Guest
Πλάκα μου κάνετε; Είναι ένα παιχνίδι ΤΑΧΎΤΗΤΑΣ, εκτός των άλλων, στο οποίο πρέπει να καταχωρίσουμε πρώτοι την απάντησή μας. Έδωσα τη σωστή απάντηση ΠΡΩΤΟΣ και δικαιούμαι το βραβείο, ανεξάρτητα από το πώς την έδωσα.
Δεν ήξερα σε ποιά κατάσταση ήταν το πληκτρολόγιο γιατί προφανώς με κυνηγούσε ο χρόνος, όμως απάντησα σωστά και γρήγορα.
 

stapet

Οπλίτης
μπορουσες να το βγαλεις φωτογραφια
ετσι ωστε να μην χρειαζεται να ανησυχεις για αυτο
και εμας μας κυνηγουσε ο χρονος αλλα να που τα καταφεραμε

Edit:
το να ζητας να παραβιασει καποιος τους κανονισμους ειναι ανευθυνο και ανωριμο
αποδεξου οτι εκανες λαθος και τελειωνει εκει η υποθεση
και εγω θα μπορουσα να αρχισω να φωναζω και να ωρυομαι οτι εχασα την γρεποκατασκευαστικη επειδη δεν ανοιξε το θεμα γρηγορα αλλα δεν κανω ετσι
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4291

Guest
Επίσης, να παραθέσω πως σε κανέναν κανόνα δεν αναφέρεται πως η σωστή απάντηση με greeklish σε διαγωνισμό ακυρώνεται, παρά μόνο ότι τιμωρείται ή προειδοποιείται οποιαδήποτε καταχώριση με greeklish.
Οπότε, το σωστό είναι να εφαρμόσετε αυτό που αναφέρουν οι κανόνες ("Η τιμωρία για άτομα που γράφουν Greeklish είναι infraction με 5 πόντους για κάθε μήνυμα.") και όχι να τους παραβιάζετε με κάτι που δεν αναφέρουν, και να ακυρώνετε το δώρο που κέρδισα με την αξία μου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

stapet

Οπλίτης
οταν σε μια εισοδο εχει πινακιδα και λεει απαγορευεται εσυ πως το αντιλαμβανεσαι?
θα μπω και αν εχουν καποιον αλλον κανονισμο θα δεχθω αν υπαρχει δευτερευουσα ποινη?
 

DeletedUser4291

Guest
οταν σε μια εισοδο εχει πινακιδα και λεει απαγορευεται εσυ πως το αντιλαμβανεσαι?
θα μπω και αν εχουν καποιον αλλον κανονισμο θα δεχθω αν υπαρχει δευτερευουσα ποινη?
"Απαγορεύεται η είσοδος" θα λέει, και θα σημαίνει αυτό που λέει. Δε θα μπορώ να μπω. Παρακαλώ ξαναδιάβασε το προηγούμενο ποστ μου για να καταλάβεις τι ακριβώς έγραψα.
 

stapet

Οπλίτης
εγω καταλαβα ακριβως τι εγραψες το θεμα ειναι οτι στην ουσια τους λες:
δεν με ενδιαφερει τι κανονισμους εχετε βαλει εγω το εγραψα σε γλωσσα που απαγορευεται αλλα θελω να παρω το βραβειο γιατι πολυ απλα το εγραψα πρωτος
αυτο δεν βγαζει λογικη απαγορευεται σημαινει δεν επιτρεπεται, ε οι διαχειρηστες σου λενε με λιγα λογια πως δεν επιτρεπουν την συγκεκριμενη "γλωσσα" στο φορουμ, δεν την θελουν με λιγα λογια
νομιζω πως ολοι σχεδον το αντιλαμβανονται οπως εγω

Edit:αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη για την επισημη θα περιμενεις απο καποιον αρμοδιο
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4291

Guest
Επίσης, στα συγκεκριμένα ποστ απαντήσεων διαγωνισμού οι απαντήσεις είναι τυποποιημένες απαντήσεις, αντικείμενα, όπως μια φωτογραφία. Δεν είναι καν χρήση της γλώσσας ή εκφορά άποψης, ερώτημα κλπ. Και δεν απευθύνονται στο κοινό αλλά στους κριτές του διαγωνισμού, που θα κρίνουν αν είναι σωστή η απάντηση ή λάνθασμένη. Δε ξέρω πώς να το πω αλλιώς: είναι αντικείμενα, όχι χρήση του λογου προς θέα των αναγνωστών.
 

DeletedUser4291

Guest
[...] τους λες:
δεν με ενδιαφερει τι κανονισμους εχετε βαλει εγω το εγραψα σε γλωσσα που απαγορευεται αλλα θελω να παρω το βραβειο γιατι πολυ απλα το εγραψα πρωτος [...]
Λάθος. Λέω αυτό που λέει ο κανονισμός, δηλαδή ότι τιμωρεί τα greeklish με "infraction με 5 πόντους για κάθε μήνυμα. Αυτό σημαίνει ότι μετά από 4 μηνύματα γραμμένα σε Greeklish μπαίνει αποκλεισμός για 1 μήνα".
 

DeletedUser4291

Guest
Και θα παρακαλούσα πολύ να απαντήσει ο υπεύθυνος για τις ενστάσεις. Γιατί εδώ και λίγη ώρα δεν είδα άλλη απάντηση σε αυτά που ανέφερα.
 

BASKETBOY

Άρμα
Ξέρεις πόσες φορές ξεκίνησα να γράψω απάντηση, είδα πως ήταν με γκρίκλις και την έσβησα γιατί ξέρω πως τα γκρίκλις δεν είναι γλώσσα αποδεκτή από το κεντρικό φόρουμ? Όταν γράφεις, δεν βλέπεις τι γράφεις? Πόσο δύσκολο είναι να το αντιληφθείς και να το αλλάξεις? Κι εγώ νόμιζα πως έπρεπε να ποστάρουμε όλα όσα έγραφε κάθε καρτέλα ή με εικόνα. Είδα όμως στις 2-3 πρώτες απαντήσεις πως γινόταν αποδεκτό το να γράψεις μόνο το δώρο που είχε το πάζλ και όχι τις "σάλτσες" και αυτό έκανα. Με ελληνικά και το δώρο.
Επίσης στο ποστ σου, πέραν των γκρίκλις λες : sygxarhthria kerdises to megalo dwro p den einai allo apo 500
Δεν μας λες όμως τι 500? Στραγάλια? Φυστίκια? Εύνοια? Χρυσά?
Δεν θα έπρεπε να πεις τι 500?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή