ομαδικh κατα του θαυματος! ωμέγα κοσμος

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7858
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser7858

Guest
ομαδικοι κατα του θαυματος!omega κοσμος

καλησπερα!σε όλη την ομάδα διαχειρίσεις!και σε ολους τους παίχτες του γρεπολις!θα παρακαλουσα ολη στο θεμα να ειναι σοβαρη!!είναι πολύ σημαντικό για εμάς!


εχτές σαν συμμαχία ειχαμε ομαδικοί στους αντιπάλους μας για το 7 θαύμα! αυτη η ομαδικοί από την μεριά μας την οργανώναμε εδώ και 5 ευδομαδες!

το αποτέλεσμα ήταν τελικά ο σερβερ της εταιρίας να μην ανταποκριθεί στον μεγαλο όγκο επιθέσεων μας ![φυσικά και η αμυνες κ.τ.λ όλα της ίδιες ώρες ,λεπτα,δεύτερα!]

σταλθήκαμε απο την μεριά μας 420.000 φάροι χιλιάδες επιθεσεις στρατού και πετούμενα!
ο σερβερ κώλυσε δεν μπορούσαμε να βάλουμε της επιθεσεις μας στα δεύτερα που θέλαμε!πατάγαμε να φυγή επίθεση και αυτό είχε αποτέλεσμα να κάνει 1 λεπτό σχεδόν να φυγή!και όλα διαφορά! πιστεύω φυσικά οτι τεράστιο πρόβλημα είχαν και η αμυνόμενη!άλλα το πλεονέκτημα οτι άπλα μπορούσαν να στέλνουν της αμυνες τους και πολυ πριν!!εμείς δεν μποσουσαμε να στείλουμε τους φάρους μας στο χρόνο που θέλαμε!αποτέλεσμα να αδιαση το λιμανι με 100.000 + χιλιαδες διηρεις + τριήρεις κ.τ.λ πολύ πιο μετά από των χρόνο που θέλαμε!και χάσαμε χιλιάδες επιθετικές!και φυσικα και την πολη στο θαυμα!!

αυτο ακριβός είχε συμβεί σε εμάς ξανά πριν 2 και κάτι χρονιά!στον όμικρον κόσμο σε θαύμα με 1.500 επιθεσεις!

είναι πια φανερό οτι ο σερβερ φταίει και όλο το πακέτο της εταιρίας δεν έχει σχεδιαστή για αυτό του είδους ομαδικές!και δεν οφείλετε σε κανένα τεχνικό πρόβλημα!λείπαμε μετά από τόσα χρονιά να μην μπορουμε να παιξουμε σωστα!και κοποι χρήματα κ.τ.λ να πηγαίνουν ετσι στο καλάθι των αχρήστων!

απο ολη την συμμαχία μας μου ζητησαν να κάνετε σαν ομάδα διαχειρίσεις ερώτηση αν στην επόμενη ομαδικοί ξανα θα εχουμε τα ιδια!!ενα σερβερ κολλημένο μια ήμερα!

και ακομα θέλουμε να ξέρουμε αν η επιθεσεις μας ηταν σωστές μετα το κώλυμα του σερβερ?γιατί πολύ αμφιβάλουμε!ίσως μας στοίχισε το θαύμα!

π.χ δειτε εγω τεράστιο λάθος του σερβερ! αυτες η επιθεσεις εγιναν με διάφορα 30 λεπτόν εως και μια ωρα και!ο σερβερ της εβαλε ολες μαζι? αλλα έγινε επανακοινηση όλου του συστήματος μαλών!η δεν ξέρω τι άλλο!

http://

με τα τιμης
tomagic
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
λαθος τιτλος

παρακαλω θερμα την ομαδα διαχειρησεις να αλλαξεις των τιτλο στο αρχικο μου ποστ!δεν ειναι ομικρον αλλα omega!δεν μπωρο να το κανω!λειπαμε για το λαθος!!μετα ας διαγραφει το ποστ μου αυτο εδω!δεν ηθελα να κανω δυο στην σειρα!


συγνωμη!

[kni]
knightmaregr
Δε χρειάζονται να σβήνονται δημοσιεύσεις, απλά αλλάξαμε το τίτλο όπως μας ζητήσατε

[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14829

Guest
καλησπερα θωμα!! επειδη εγω εφαγα τις επιθεσεις θα σου πω τι εγινε...ο σερβερ κολλησε ειναι γεγονος αλλα οι επιθεσεις σας σκασανε την ωρα που τις κολλησατε...δηλ. 2700 επιθεσεις εσκασαν απο 18:13:47 μεχρι το 18:15:και κατι...ολες ηταν κολλημενες οπως τις ειχατε βαλει απλα με το σκαλωμα του σερβερ λογω των επιθεσεων αργησαν να πεσουν οι αναφορες...π.χ. η αναφορα τις επιθεσεις που εκανες σου ηρθε 11 το βραδυ αλλα σε μενα η αναφορα ελεγε 18:14:02...και για μας ηταν δυσκολο γτ πολλες αμυνες δεν μπηκαν ποτε στην πολη γτ ειχαν κολλησει στα λιμανια..
 

DeletedUser15114

Guest
Όντως θωμά έτσι είναι ακριβώς όπως τα λες !!!

Έφυγαν επιθέσεις που έσκαγαν 18:14.... με οξυμένες αισθήσεις , και καθότι οι αναφορές ήρθαν 23.00 , 00.00 και πάει λέγοντας οι οξυμένες είχαν βγει.... , αυτή είναι και η απόδειξη ότι οι επιθέσεις δεν έσκασαν την ώρα που τις στείλαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
καλησπερα θωμα!! επειδη εγω εφαγα τις επιθεσεις θα σου πω τι εγινε...ο σερβερ κολλησε ειναι γεγονος αλλα οι επιθεσεις σας σκασανε την ωρα που τις κολλησατε...δηλ. 2700 επιθεσεις εσκασαν απο 18:13:47 μεχρι το 18:15:και κατι...ολες ηταν κολλημενες οπως τις ειχατε βαλει απλα με το σκαλωμα του σερβερ λογω των επιθεσεων αργησαν να πεσουν οι αναφορες...π.χ. η αναφορα τις επιθεσεις που εκανες σου ηρθε 11 το βραδυ αλλα σε μενα η αναφορα ελεγε 18:14:02...και για μας ηταν δυσκολο γτ πολλες αμυνες δεν μπηκαν ποτε στην πολη γτ ειχαν κολλησει στα λιμανια..


γεια φιλε μου!!φυσικα καταλαβενω ποσο δυσκολο ηταν για εσενα οταν κολανε τα παντα με 500 επιθεσεις + υποστιρηξεις ποσο μαλων οταν ειναι 3.000 να σου πω μπραβο μέσα απο εδώ!

αλλα φιλε μου δεν σκασανε 2700 στο χρονο που λες 100% θελαμε να πανε εκει αλλα δεν πηγενανε για πολλους λογους και ο κυριος ο σερβερ πατώντας την επίθεση η κλεψύδρα γύριζε μισό λεπτό !και πολλες φορες εμφανιζόταν μνμ λαθος συστήματος και η επίθεση δεν έφευγε καθόλου και την παταγαμε 2 φορα!!αυτό το ειχαμε όλη που κάναμε επιθεσεις!

αλλα το θεμα μου δεν ειναι αυτο!!αλλα οτι ο σερβερ δεν αντεχει ομαδικός τόσες μεγάλες και το είδαμε όλη!!στην επόμενη θα εχουμε ξανα θεμα σαν αυτο???που ειναι η απαντηση απο του κυριους τεχνικους

κυριοι διαχειριστές μας χρωστάτε εκατομμύρια επιθετικούς ποντους σαν συμμαχία!γιατι η οξυμένες παρα οτι της ειχαμε βαλει πότε δεν πήραμε διπλούς ποντους λογού του σερβερ σας και αυτο έγινε σε δεκάδες άτομα παιχτες!!θα τους βαλετε τωρα???δεν πιστευο??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11130

Guest
φυσιολογικό είναι δεν χωράγαμε όλα τα πλοία αμυντικά και επιθετικά σε ένα λιμανάκι , γέμισε ο κόλπος η γύρω θάλασσα και τα απέναντι νησιά . Περιμένανε όλα να μπούνε με την σειρά τους .

Πέρα της πλάκας ο σερβερ πάντα κολλάει , αλλά σε άλλον κόσμο όταν κολλάγαμε τον σερβερ μας άρεσε που το καταφέρναμε :)
smiley_emoticons_bravo2.gif
 

DeletedUser7858

Guest
εμενα παντως οι αναφορες επεσαν πολυ μετα τις επιθεσεις αλλα προσεξε τι ωρα εγραφαν
http://i.imgur.com/bGKEG2d.png



bil ο σχεδιασμος ηταν φαροι απο 18.13.55 εως 18.14.05 και μετα επιθετικες μετα πετουμενα!!και 150 φαραδικα να μπουνε μεσα στης επιθετικες για σφηνες!!ηταν αδυνατων σχεδων να το κανεις κολλούσε τρομερά για αυτο ειδες τοσο μεγαλη αποκληση στης επιθεσεις!με αποτελεσμα αυτο που ειδες!!

τεσπα ετσι και αλλιως εσυ διακοπες με ολες της πολεις στο θαυμα!!και η αλλη φαντασματα!!και αυτο πρωτοτυπώ 5/5 χρονιά γρεπολις δεν το εχει κανει αλλος!!δεν εχει καμια λογικη!!

αυτα που ειχατε μεσα τα ειχαμε οσο και δυσκολο να φενετε απλος δεν μας βοηθησε ο σερβερ της εταιριας!!φυσικα και εσεις το ιδιο!δεν μπορουσατε σφηνες κ.τ.λ εμενα περασαν 5 6 επιθετικες μεσα στο τελος

αυτο για την ιστορια!
vQVTcem.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser15187

Guest
Καλησπερα κι απο μενα

Ολοι δικιο εχουμε και ο καθενας το βλεπει απο τη μερια του

Δεν αναφερθηκε καθολου ομως οτι αν δεν ειχαν κολλησει ολα απο την αρχη με τις ΧΙΛΙΑΔΕΣ αποστολες Εμποριων , να γινοταν μια πιο δικαιη μαχη και για τις 2 συμμαχιες και να ειχε συμπεριφερθει πιο νορμαλ ο σερβερ
 

DeletedUser9974

Guest
Καλημέρα σε όλους

Θέλω να δώσω τα θερμά μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα μέλη της συμμαχίας μου ΠΥΞΙΔΑ club & after για την απίστευτη συμμετοχή και προσπάθεια που έχουμε οργανώσει εδώ και ένα (1) μήνα.

Στείλαμε 2.760 επιθέσεις κολλημένες και άλλες 1.000 περίπου πιο νωρίς.

Όλοι οι φάροι ήταν υπολογισμένοι όπως λέει και ο Θώμας μέχρι 18.14.15 και άλλες 100 φαρουπόλεις μέσα στις επιθετικές.
Τώρα το τι έγινε, αν τις επιθέσεις αυτές τις καθυστέρησε ο server ή μερικοί έστειλαν καθυστερημένα μάλλον ΔΕΝ θα το μάθουμε ποτέ!

Προς υπεύθυνους του grepolis: Δώστε μας μια απάντηση για το τι έγινε πραγματικά και κυρίως αν αξίζει να το ξανακάνουμε ή πάντα θα γίνεται το ίδιο (<--αν είναι έτσι να μη το ξανακάνουμε) ή έστω που μπορούμε να απευθύνθουμε επίσημα.

υ.γ. Είναι λυπηρό το γεγονός της αποχώρησης ορισμένων παικτών του κόσμου Ωμέγα
 

DeletedUser15114

Guest
Πάντως αν ξέραμε Δημήτρη οτι ο server θα κολλησει ,θα στελναμε και αυτές τις 100 φαρουπολεις μπροστά και λογικα θαχε τελειώσει το παρτυ .
Σαφως μεγάλη η προσπαθεια η δική μας η οποία δεν έχει πραγματοποιηθεί ποτε άλλοτε, μεγάλη η προσπαθεια και των αντιπάλων, αλλα ρυθμιστικό παράγοντα επαιξε η μαμά εταιρεια και οι ελλείψεις της....
 

DeletedUser7858

Guest
Καλησπερα κι απο μενα

Ολοι δικιο εχουμε και ο καθενας το βλεπει απο τη μερια του

Δεν αναφερθηκε καθολου ομως οτι αν δεν ειχαν κολλησει ολα απο την αρχη με τις ΧΙΛΙΑΔΕΣ αποστολες Εμποριων , να γινοταν μια πιο δικαιη μαχη και για τις 2 συμμαχιες και να ειχε συμπεριφερθει πιο νορμαλ ο σερβερ


φιλε συμπαιχτει ναι αυτο εγινε το πρωί μόνο στης εξεγερσεις σωστο η λαθος εγινε!!αλλα εχεις τον λογο μου οτι στα αποικιακα κανεις δεν εκανε εμποριο!!κολουσε τρομερα θα ημασταν χαζει να βαλουμε και εμποριο!!θα επεφτε ο σερβερ τελιως!εδω παταγαμε να φυγουν η φαροι και εβγαζε σφαλμα συστήματος η εκανε 30 δευτερα να φυγη η επιθεση!

οχι δεν στελναμε εμποριο στα αποικιακα!η μαμα εταιρια δεν εχει σχεδιαση τον σερβερ για ομαδικες τοσο μεγαλες!και δεν περνουμε απαντηση αν ξανα το κανουμε θα εχουμε τα ιδια??????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
παρακαλω θερμα την ομαδα διαχειρησεις να αλλαξεις των τιτλο στο αρχικο μου ποστ!δεν ειναι ομικρον αλλα omega!δεν μπωρο να το κανω!λειπαμε για το λαθος!!μετα ας διαγραφει το ποστ μου αυτο εδω!δεν ηθελα να κανω δυο στην σειρα!


συγνωμη!


knightmaregr
Δε χρειάζονται να σβήνονται δημοσιεύσεις, απλά αλλάξαμε το τίτλο όπως μας ζητήσατε









σας ευχαριστω θερμα για την αλλαγη του τιτλου!!!
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9974

Guest
Να υποθέσω ότι δεν εχουμε πάρει καμμια απάντηση απο τη Διαχείρηση ειναι διότι δεν γνωρίζετε ή δεν ασχολήστε μαζί μας;
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Για να πάρουμε μια θέση πρέπει να έχουμε και όλα τα στοιχεία του συμβάντος. Προτιμάτε να λέμε λόγια του αέρα ή πράγματα που ισχύουν;

Όταν λάβουμε κι εμείς την επίσημη αναφορά απ την εταιρεία, θα ενημερωθείτε. Όπως γνωρίζετε το θέμα δεν τον ανέλαβε η ομάδα διαχείρισης, δεν είμαστε τεχνικοί. Οι ειδικοί και οι υπεύθυνοι των τεχνικών προβλημάτων είναι αυτοί που γνωρίζουν και απ αυτούς περιμένουμε μια απάντηση.

Οπότε θα σας παρακαλούσαμε να κάνετε υπομονή. Γνωρίζουμε ότι είναι εκνευριστική μια τέτοια αναμονή, αλλά σίγουρα πιο εκνευριστική ήταν και η προχθεσινή μέρα με το συμβάν που έγινε.

[/kni]
 

DeletedUser7858

Guest
[kni]
Για να πάρουμε μια θέση πρέπει να έχουμε και όλα τα στοιχεία του συμβάντος. Προτιμάτε να λέμε λόγια του αέρα ή πράγματα που ισχύουν;

Όταν λάβουμε κι εμείς την επίσημη αναφορά απ την εταιρεία, θα ενημερωθείτε. Όπως γνωρίζετε το θέμα δεν τον ανέλαβε η ομάδα διαχείρισης, δεν είμαστε τεχνικοί. Οι ειδικοί και οι υπεύθυνοι των τεχνικών προβλημάτων είναι αυτοί που γνωρίζουν και απ αυτούς περιμένουμε μια απάντηση.

Οπότε θα σας παρακαλούσαμε να κάνετε υπομονή. Γνωρίζουμε ότι είναι εκνευριστική μια τέτοια αναμονή, αλλά σίγουρα πιο εκνευριστική ήταν και η προχθεσινή μέρα με το συμβάν που έγινε.

[/kni]


ευχαριστούμε θα αναμένουμε όσο χρειαστεί!και φυσικά καταλαβαίνουμε την θεση σας!!άλλα θα παρακαλούσαμε θερμά για πλήρη στοιχειά όσο είναι δυνατόν!θέλουμε να μάθουμε κύριος για την καθυστέρηση του σερβερ όταν κολλούσαμε της επιθεσεις μας!και φυσικά για μετά της επιθεσεις ότι έγινε γιατί ούτε καν τους διπλούς ποντους απο της οξυμενες δεν πήραμε πολύ παίχτες!

επενδύσαμε πολύ πολύ χρόνο να κανουμε όλο αυτό!και φυσικά και αρκετά χρήματα[ξέρουμε ότι ήταν επιλογή μας τα χρήματα]! άλλα για αυτό δεν πρέπει να μην λαμβάνετε υπόψιν !η εταιρία στο κέρδος αποσκοπεί !

αναμένουμε με αγωνία τα στοιχειά!

ευχαριστούμε!
 

DeletedUser

Guest
"κυριοι τεχνικοι"
πολυ ωραια η καινουρια μπροστινη σελιδα του grepolis..

εδω δεν μπορειτε να φτιαξετε τους κοσμους να μην κολανε σε μεγαλες ομαδικες απο 300 επιθεσεις και πανω
και αναλωνεστε στο να κανετε design..

πολυ καλοι...
 

DeletedUser13861

Guest
στον λογο του κυριου τοματζικ τα στελναμε εμεις για να κολλησουμε τον λογαριασμο του συμπαικτη μας
http://i.imgur.com/c6jjmei.png
εκτος και αν οι λογαριασμοι athan cool & psomiadis ηταν σε εμας και δεν το ηξερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
στον λογο του κυριου τοματζικ τα στελναμε εμεις για να κολλησουμε τον λογαριασμο του συμπαικτη μας
http://i.imgur.com/c6jjmei.png
εκτος και αν οι λογαριασμοι athan cool & psomiadis ηταν σε εμας και δεν το ηξερα





φίλε όταν λέω κάτι ξέρω τι λέω!εγώ σαν ιδρυτής της συμμαχίας μου δεν έδωσα πότε εντολή για εμποριο στα αποικιακά!τώρα αν το κάνανε παίχτες μου ανεξάρτητα δεν μπορώ να είμαι σε κανεναν άλλον λογαργιασμο μέσα!πάρα μόνο στο δικό μου!

αν είχε δοθεί εντολή επίσημα από την ηγεσια δεν θα έβλεπες 900 εμπόριο άλλα 9.000 ! οπως και πολυ δικοί σας έστελναν πολλά επιθετικά στην πόλη μονο και μόνο για να πάρουν τους ποντους!χιλιάδες σφεντόνες και φάρους!αυτά γίνονται και σαν ηγεσίες δεν μπορουμε να τα εμποδίσουμε 100% αυτα φυσικά εμπόδισαν των παιχτει να αμυνθεί σωστά άλλα και εμάς να επιτεθούμε σωστά!άλλα της ειρωνείες παρακαλώ να της αφήσουμε στην άκροι!δεν τιμάνε κανεναν

πάρα όλα αυτά η ευθύνες της εταιρίας για των σερβερ δεν ειναι λιγότερες !και ακομα μετά απο τόσες μέρες αναμένουμε απάντηση και μη τι άλλο ειναι απαράδεκτο αυτό να μην το έχουν κάνει ακομα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4816

Guest
Καλησπερα και απο μενα σε ολους, φιλους και εχθρους....εχθρους στο παιχνιδι φυσικα και μονο....
Καταρχην συνχαρητιρια για την πολυ καλη και οργανομενη επιθεση στο θαυμα μας σε ολα τα παιδια απο την πυξιδα...παιζω χρονια γρκρεπολις και ηταν οτι πιο οργανωμενο εχω δει μεχρι τωρα....συνχαρητιρια και στα δικα μας παιδια τους Πρωτογονους κατεδαφηστες που καταφεραν παρα το ξενερωμα και την ηδη παρμενη αποφαση για αποχωρηση να καταφερουμε να αποκρουσουμε αυτην την τεραστια επιθεση......

παιδες προς ολους... παιζουμε το πιο σαπιο παιχνιδι που υπαρχει...
στις 300 επιθεσεις κολανε ολα(ποσο μαλλον στις 3.000) οση ωρα εσκαγαν οι επιθεσεις ειχαμε κανει και αλλο θεμα εδω και τους τα λεγαμε....9 ωρες κολησε ο σερβερ και στις 9 ωρες αυτες κανεις δεν ηξερε αν εχανε πολη(Ο χατζη π.χ εχασε μια σε αυτο το διαστημα)

Οι δε διαχηρηστες ειναι στο κοσμο τους....καλη συνεχεια σε ολους οσους εχουν το κουραγιο να συνεχισουν αυτη τη σαπιλα...
καλη συνεχεια σε ολους Κριμα τα λεφτα που σας δωσαμε και καπιοι συνεχιζουν να σας δινουν...Ξερετε σε ολα τα μαγαζια ισχυει ο πελατης εχει παντα δικιο εδω ισχυει ο admin εχει παντα δικιο και το αλανθαστο συστημα που εμπιστευετε.....

crazy army 7
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή